Наставницька підтримка
У рамках науково-методичного супроводу експерименту Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти щомісяця проводилися робочі візити регіонального координатора (Степанець Н. М.), тричі за рік – творчі зустрічі експериментаторів, на яких кожний учитель мав змогу отримати індивідуальну консультацію, пораду, одержати відповіді на всі запитання та представити свої творчі напрацювання.
Обласна літня школа вчителів 1 класу «Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти: від експерименту до практики»
18 червня 2018 року в с. Чорноморка Очаківського району розпочала свою роботу Літня школа вчителя 1 класу «Упровадження нового Держстандарту початкової загальної середньої освіти в 2018/19 н.р.: "Від експерименту до практики».
Модератор Літньої школи вчителя 1 класу Наталія Степанець, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, розкрила проблему «Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти в 2018/19 н.р.: від експерименту до практики». Тренінгову частину першого дня розпочала Марія Печерська-Кравчута «Критичне мислення і вирішення проблем. Стратегії розвитку критичного мислення в умовах практико-діяльнісного підходу до навчання молодших школів в НУШ». Із тренінгом «Гра по-новому, навчання по-іншому» перед учасниками виступила та провела практичне заняття Любов Продан, старший викладач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО.
Післяобідня робота учасників координувалася модератором Літньої школи Наталією Степанець, яка провела Творчу майстерню вчителя-експериментатора «Навчальне співробітництво вчителів та учнів у інтегрованому просторі Нової української початкової школи». Учителі створювали власні моделі співпраці учасників освітнього процесу в умовах класу-комплекту та школи повного дня.
Обласний семінар учителів експериментальних закладів
24 квітня 2018 року на базі Миколаївської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради відбувся обласний семінар учителів експериментальних закладів загальної середньої освіти з проблеми «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти»
Єдиною командою працювали в Миколаївській школі директори пілотних шкіл області, їх заступники, учителі 1 класів та учителі-предметники, які навчають першокласників, із Первомайської ЗОШ І ступеня № 11 Первомайської міської ради, Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Вознесенської міської ради та Новобузької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Новобузької районної ради Миколаївської області.
Представлення здобутків, обмін досвідом, щире професійне спілкування та обговорення актуальних проблем подальшого розвитку початкової освіти в умовах упровадження Нового державного стандарту початкової загальної освіти – головне завдання робочої зустрічі. Ключова ідея: Створюємо освітнє середовище на подвір’ї школи.
Під час семінару учасники відвідали урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»; пізнавальний квест про рослини нашого краю; урок фізичної культури з використанням технології Єфіменка «Театральна фізкультура»; психологічний тренінг з учнями 1-х класів та учасниками робочої зустрічі.В ході заходу відбувся і методичний діалог «Навчальне співробітництво вчителів, батьків та учнів в новій початковій школі».
Творча зустріч експериментаторів «Нової української школи»
18 квітня 2018 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 56 Миколаївської міської ради (14 учасників) проведено творчу зустріч учителів-експериментаторів, які працюють у 1 класі, та заступників директорів із навчально-виховної роботи з проблеми «Упровадження технології інтегрованого навчання в освітньому процесі на засадах ідей та положень Нової української школи».
Учасники творчої зустрічі відвідали ранкову зустріч дітей, інтегрований урок математики та основ здоров’я в 1 класі на тему «Розкладання двоцифрових чисел на розрядні доданки. Додавання та віднімання двоцифрових чисел, пов’язаних із нумерацією. Складання та розв’язування задач за малюнками здоров’язбережувального характеру. Креслення відрізків» (учитель Альона Пасічник).
Під час методичного діалогу присутні проаналізували проведені заходи. Було проведено і психолого-педагогічний брейнстормінг на тему «Сучасний учитель на шляху до Нової школи»
Творча зустріч учасників пілотного проекту
19 березня 2018 року відбулася творча зустріч учасників пілотного проекту з питань впровадження нового державного стандарту початкової освіти з обласним координатором проекту « Нова українська школа», заступником завідувача кафедри теорії методики дошкільної та початкової освіти МОІППО Степанець Н.М. у Першотравневій філії Новобузької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
За круглим столом з метою окреслення векторів майбутньої роботи зібралися завідуюча РМК Новобузького РЦОЗО Манжос Л.В., методист РМК Новобузького РЦОЗО Лагодієнко О.М. , директор Новобузької ЗОШ № 1 Трофименко А.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Новобузької ЗОШ № 1 Ліфантьєва Н.М. , завідувач філією Кравченко Ю.Є., вчитель-експериментатор Першотравневої філії Лишканич М.Л.
Обласний семінар для вчителів початкових класів у рамках усеукраїнського експерименту
21 грудня 2017 року на базі Вознесенської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 8 Вознесенської міської ради проведено обласний семінар учителів експериментальних закладів загальної середньої освіти з проблеми «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти».
У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; керівники освітніх закладів, науково-методичних установ, учителі початкових класів експериментальних закладів загальної середньої освіти.
Учасники семінару відвідали відкритий урок навчання грамоти на тему «Звук і буква З» та інтегрований курс «Я досліджую світ» на тему «Як цікаво та корисно провести час взимку?». Відбувся і презентаційний меседж «Організація апробації навчальних матеріалів в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти», на якому учасники семінару практично застосовували навчально-методичне забезпечення під час проведення майстер-класів.